REKONSTRUKCE

Něco o LS

9. ledna 2015 v 21:12 | Mazel |  Novinky
Tento článek psala hlavně Pompin, já jse se ji ptala, zda si mohu napsat svůj, neboť v Březnu bude MLS a někteří lidé se mě ptají co a jak. Proto jsem se rozhodla jim trochu popsat kategorie, kam správného koně zařadit a tak :) Doufám, že některým lidem to moc pomůže!:)

A začneme od začátku. Když se přihlásíte vy a zaplatíte poplatek, je řada na Vašich koních. Každá LS má své kategorie a podkategorie. Kategorie je např. OF Breyer Traditional nebo OF Schleich. Podkategorie jsou tedy plemena koní, které si můžeme vybrat libovolně v dané kategorii. Já mám na MLS podkategorie nazvány anglicky a proto tu pro Vás mám pár vysvětlivek:

Názvy podkategorii-plemena:
Thoroughbreds- plnokrevníci
Warmbloods- teplokrevníci
Arabians- Arabi a jejich příbuzní
Stock- Americká plemena (AQH, APH, Appaloosa, mustang...)
Ponies- poníci
Drafts- tažní koně
Iberians- většinou koně jako andalusani, frísové, lipicáni
Other- všechny ostatní plemena, které se nehodí do předchozích plemen

Zkratky-názvy:
BH- Breyer
SCH- Schleich
OF- originální koně od výrobce
CM (custom)- přemalovaní koně
Resins- resinky, které jste sami nebo jiný výrobce vyrobili
LS- live show

Když už jste si tedy vybrali plemena, nezapomeňte rozlišit, jaký model doma máte, o jaký model se jedná. Nemůžete totiž přihlásit OF koně do CM koní a naopak. Do přihlášky, kterou posíláte, píšete jak plemeno koně tak kategorii, nepoznám z toho zda jde o OF nebo CM, pokud by jste napsali špatnou podkategorii pro plemeno, změním to problém není.


Podkategori => hodnocení

Samotná LS:
Když už tedy jste na LS nezapomeňte, že každý Váš kůň musí mít svou cedulku Vaším jménem, jménem koně, plemenem a popřípadě jménem Vašeho ranche. Nejlépe uděláte, když koníkovi papírek přivážete šňurkou k noze. V místnosti, kde se LS pořádá budou postaveny dva stoly tedy ringy. Na těchto stolech budou vypsány kategorie a podkategorie, které půjdou po sobě. Hodním koníky pouze já takže na mne prosím nespěchejte, do stolu nesmíte drkat, koně by mohli přít k úrazu. Po vyhodnocení podkategorie každý oceněný koník získá stužku a diplomek. Hodnotím do 4 místa a to následovně: 1. místo žlutá / 2. místo modrá / 3. místo červená / 4.místo růžová.


Příklad kokard z minulých ročníků

Koníci, kteří dostali žlutou stužku jsou výherci svého plemen, proto tohoto koníka nesmíte zabalit a schovat, neboť postupuje výše. Koníky, kteří získali zbylé barvičky si můžete schovat. Když jsou tedy vyhlášeny podkategorie-plemena přichází vyhlášení výherce kategorie. Na stůl tedy přinesete všechny koně, kteří obdrželi žlutou stužku a diplom. Z těchto koní opět vyberu pouze tři výherce, kteří dostanou ocenění a to kokardu. Ten koník, který dostal opět žlutou kokardu postupuje zase výše a tudíž ho nesmíte schovat. Po vyhlášení mi opět přinesete všechny koně s žlutou kokardou a začíná souboj do finále. Vybírají se pouze 4 koně, kteří postoupí do finále o nejvýšší výhru. Jsou to koně, kteří obdrží 1. a 2. místo v předfinále. Tito 4 koně postupují do finále konečného, kde mohou zvítězit pouze tři koně a obdrží tituly: All round winner / Reserve all round winner / Res. to res. all round winner. Každý z těchto koní obdrží kokardu a diplom + výhru (nějaký model, dáreček, výrobek cokoliv.). Vždy před vyhlášením vítězu vkládám do programu kategorie vedlejší jako jsou Mini Whinnies, kteří jsou bez postupu Scénky a Performance (osedlaní koně pouze s jezdcem), Art Resins, kteří mají svou výherní kategorii a další kategorie bez postupu.

(Zde vidíte názorný příklad výherců celé LS)

Scénky: scénky jsem dala pouze pro Stablemates a Schleich, neboť scénky s Tradíky by zabraly spoustu místa. Jedná se tedy o koně a nějakou scenérii.
Perfomance: Jedná se pouze o koně, výstroj a jezdce, povolený je dobytek. Nastrojíte koníka svou nejlepší výstroji co máte a i s jezdkyní položíte na stůl, zde mají šanci i Traditional koně.


(má scénka z CLS)

To by mělo být tedy vše k MLS. Opravdu si dávejte pozor o co kde zavadíte, koníky, kteří nemají zrovna nejlepší stabilitu radši pokládejte na měkké podklady, nebo si vyrobte speciální stojan na své koně. Nikdo nechceme, aby nějaký koník přišel k úrazu!:)

Soutěžíci a ,,jejich,, stoly plné modelů

Pokud jsem na něco zapomněla, klidně mi napište nebo mě opravte!:) Na každé LS to chodí jinak :) já psala konkrétně o MLS tedy o Moravia live show!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Betty Betty | E-mail | Web | 10. ledna 2015 v 19:44 | Reagovat

Díky tohle mi moc pomohlo ! Jen potom zjistit jak správně sepsat přihlášky ,ale to od někoho vyloudím a nebudu tím zatěžovat tebe :D Už se tak těším ! :3 Jen škoda ,že na scénky nemůžou i tradíci ,tak jsem měla pár scének vymyšlených ,no nevadí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama