REKONSTRUKCE

Ostatní

25. května 2014 v 14:51 | Mazel
A zde máme oddělené zbarvení Grulla, Champagne a Silver.
Silver- jedná se o poměrně novou barvu, která byla publikována v roce 2006. jedná se taktéž o dominantní gen a zesvětlující gen. Většina těchto koní jsou grošování tedy dapple. Když tedy přidáme k vraníkovi silver gen, jeho barva bude čokoládově hnědá. Silver gen zesvětluje barvu žíní mnohem více než tělo, takže žíně mají stříbřitou, šedou barvu. Nejčastější je tedy silver gen s vraníkem, hnědákem nebo ryzákem. Může se ale také kombinovat s jinou barvou.

Champagne gen není přímo barva, ale je to spíše ,,ředění,, barvy. Má stejně jako každý jiný kůň základní barvu. Pro tuto barvu má tento kůň úplně stejné geny jako kůň základní barvy, ale gen Champagne je tak dominantní, že vytváří jakési ,,ředění,, základní barvy a také odznaků. Tento gen nerozjasňuje pouze barvu srsti, ale také má vliv na pokožku kolem očí. Rodí se s modrýma až tyrkysovýma očima, které postupně mění svou barvu na zelenou až jantarovou hnědou. Pokožka kolem očí je narůžovělá, ale není nijak zvlášť citlivá na slunce. Jsou 4 druhy: amber champagne(jantarový), classic champagne, gold champagne (zlatý), sable champagne(sobolí).

Grulla- je vraník s DUN genem, typické je pro grulyl zebrování a úhoří pruh, které DUN geny mají. Jedná se vzácnější barvu. Rozlišují se také druhy grully a to light grulla, medium slate grulla, dark slate grulla, smokey grulla a silver grulla.


-Grulla-

-Champagne-


-Silver--Zebra-

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama