REKONSTRUKCE

Květen 2014

Fotogalerie

26. května 2014 v 23:09 | Mazel

Fotogalerie

--Postupně aktualizuji--

Ostatní zvířata

26. května 2014 v 13:39 | Mazel

Ostatní zvířata:Psi:


Rengar

*Australský ovčák
*Pes
*r. narození 2006


Sindy
*Německý boxer
*fena
*2008

Adrin
*Zlatý retrívr
*fena
*2015
Carmen
*Zlatý retrívr
*fena
*1995Merkur
*Mops
*2005

Květer
*oříšek
*2000

Jannie
*Zlatý retrívr
*2007
Domácí zvířata:


Bohouš
*králik
*samec

Divoké zvířata:


Emilie
*Vlk obecný
*fena
*2010
Bernard
*Vlk eurasijský
*pes
*2009
Kanzen
*Vlk obecný
*pes
*2015Pinto pattern

25. května 2014 v 15:05 | Mazel

-Tobiano-

Toto zbarvení můžeme poměrně často vidět i u některých jiných plemen. Mezi koňmi tohoto zbarvení najdete od jednobarevných jedinců s minimem bílé barvy, až po koně téměř bílé jen se zbytky základní barvy. Je proto možné, že právě tito domněle bílí koně přinesli do chovu "strakaté geny". Vyznačuje se kulatými, nebo oválnými skvrnami, celkem běžné jsou malé skvrnky na bílé ploše (jako "inkoustové kaňky"). Bílá barva je jasně oddělená a rozmístěná vertikálně. Hranice mezi barvami je tvořena pigmentovou kůží, překrytou bílými chlupy, takže vypadá jako stín vržený tmavší barvou na bílý podklad. Na hlavě se bílá barva objevuje pouze formou běžných odznaků (jako jsou lysina, hvězda, apod.), nebo vůbec není na hlavě přítomná, rovněž oči bývají obvykle tmavé. Tmavší barva přesahuje v některém místě mezi ušima a ocasem hřbet. Nohy jsou většinou bílé a stejně tak kopyta.


-Frame overo-

Jedinci tohoto zbarvení vypadají jako "orámovaní". Hranice mezi bílou a tmavší barvou má jasně patrné zubaté okraje. Bílá barva se obvykle vyskytuje na hlavě, uprostřed krku a trupu a tmavší barva ji rámuje. Bílá barva nikdy nesahá přes hřbet. Nohy jsou většinou tmavé a mohou se na nich vyskytovat běžné odznaky jako u jednobarevných koní. Jedno nebo obě oči mohou být modré, rovněž se vyskytují světlá kopyta. U koní se zbarvením frame overo se nejčastěji vyskytuje genetická vada zvaná Overo Lethal White Syndrome , neboli syndrom smrtící bílé.

-Splashed white-

Jde o nejvzácnější zbarvení u všech plemen koní. Jak už název napovídá, tito koně vypadají jako namočení do kyblíku s bílou barvou. Předěl mezi barvami je jasně zřetelný a hladký. Hlava je často celá bílá, s výjimkou uší, které jsou často tmavé.Oči mohou být modré. Bílá barva téměř nikdy nesahá přes hřbet. Nohy a spodní partie krku trupu jsou obvykle celé bílé. Mnozí koně tohoto zbarvení se však rodí hluší.

-Sabino-

Tento typ zbarvení se vykytuje celkem hojně i u ostatních plemen. Hranice mezi bílou a tmavší barvou je velmi nezřetelná a má roztřepené okraje, rovněž se vyskytují hojná prokvetlá místa. Někteří tito koně s minimální intenzitou tohoto zbarvení však mohou být k nerozeznání od jednobarevných koní s běžnými odznaky. Bílá barva se obvykle vyskytuje na nohou a spodní části trupu, odkud se rozlézá po břiše jakoby stoupá nahoru. V extrémních případech se mohou vyskytnout téměř bílí jedinci, avšak stále zůstávají patrné skvrnky na uších a u kořene ocasu. Toto zbarvení není spojeno s genem způsobujícím Overo Lethal White Syndrome.


-Tovero-

Tovero vzniká ze spojením koně tobiano a overo, někdy i ze spojení jednobarevného koně a koně zbarvení tobiano. Krom extrémních případů se toto zbarvení vyznačuje obvykle tmavou pigmentací kolem uší, na čele, někdy kolem očí, nebo huby, odkud potom stoupá až na líce. Oči mohou být modré. Skvrny se rovněž vyskytují na hrudi a krku, rovněž na slabinách a na kořeni ocasu. Mohou se vyskytnout i téměř bílí jedinci jen s tmavými skvrnami na uších, nebo naopak tmaví jedinci, připomínající, až na bílou barvu na hlavě, zbarvení tobiano. Je proto velmi těžké tyto jedince správně zařadit.

Ostatní:


-Rabicano-
Appaloosa pattern

25. května 2014 v 14:57 | Mazel
-Blanket-
-White blanket--Leopard-


-Frost-


-Snowflake-

Ostatní

25. května 2014 v 14:51 | Mazel
A zde máme oddělené zbarvení Grulla, Champagne a Silver.
Silver- jedná se o poměrně novou barvu, která byla publikována v roce 2006. jedná se taktéž o dominantní gen a zesvětlující gen. Většina těchto koní jsou grošování tedy dapple. Když tedy přidáme k vraníkovi silver gen, jeho barva bude čokoládově hnědá. Silver gen zesvětluje barvu žíní mnohem více než tělo, takže žíně mají stříbřitou, šedou barvu. Nejčastější je tedy silver gen s vraníkem, hnědákem nebo ryzákem. Může se ale také kombinovat s jinou barvou.

Champagne gen není přímo barva, ale je to spíše ,,ředění,, barvy. Má stejně jako každý jiný kůň základní barvu. Pro tuto barvu má tento kůň úplně stejné geny jako kůň základní barvy, ale gen Champagne je tak dominantní, že vytváří jakési ,,ředění,, základní barvy a také odznaků. Tento gen nerozjasňuje pouze barvu srsti, ale také má vliv na pokožku kolem očí. Rodí se s modrýma až tyrkysovýma očima, které postupně mění svou barvu na zelenou až jantarovou hnědou. Pokožka kolem očí je narůžovělá, ale není nijak zvlášť citlivá na slunce. Jsou 4 druhy: amber champagne(jantarový), classic champagne, gold champagne (zlatý), sable champagne(sobolí).

Grulla- je vraník s DUN genem, typické je pro grulyl zebrování a úhoří pruh, které DUN geny mají. Jedná se vzácnější barvu. Rozlišují se také druhy grully a to light grulla, medium slate grulla, dark slate grulla, smokey grulla a silver grulla.


-Grulla-

-Champagne-


-Silver--Zebra-


Roan

25. května 2014 v 14:47 | Mazel
Jak už jsme si řekli jinak zvaný nevybělující bělouš. Barva roan je jednoduše dominantní. Mají rovnoměrné smíšené bílé chluby se základní barvou. Barva se jim tedy nemění, občas přes zimu mají jiné odstíny než v létě. Zajímavosti je, že pokud se roan zraní enaroste mu znovu původní srst smíšená s bílou, ale pouze základní barva, tedy když se RED roan poraní v místě mu narostou ryzé chlupy.
Podle základních barev jsou tyto druhy roanů: Red roan(základ je ryzák), Bay roan(základ je hnědák a vždy mají tmavý končetiny a taktéž hřívu a ohon), Blue roan( základem je černá barva prokvetlá bílou, tudíž působí spíše modře) Palomino roan(základ je palomino-žluťák).
Roan je kombinovatelný s jakoukoliv bravou.
-Bay roan--Red roan-


-Blue roan--Palomino roan-


Cremello + Perlino

25. května 2014 v 14:46 | Mazel
Zde se jedná o pseudoalbíny a ostatní bílé koně. Rodí se tedy světlí a světlí zůstávají.
Letální bílá- tyto hříbata se rodí s vadou, o které se můžete dočít u zbarvení Frame overo. Většinou do 12 hodin umírají, neboť jejich střevo nefunguje jak by mělo, proto se s tímto zbarvením moc často nesetkáváme.
extremní bílé sabino a extremní dominantní bílá
Jedná se zde o koně Perlino, Cremello, smokey cream, gold cream, smoky cream pearl


-Cremello-


-Perlino-


Buckskin + Dun

25. května 2014 v 14:44 | Mazel
Buckskin nebo plaváka. Bohužel méně obvyklé zbarvení koně, jedná se o plavého, žlutého, krémového koně, který má vždy končetiny, pysk a okolí očí černé nebo hnědé. Většinou mají tito koně úhoří pruh.
Druhy: černý plavák, tmavý plavák, zlatý plavák, světlý plavák

DUN je plavák, ale má vždy úhoří pruh a zebrvání na nohou, rozděluje se do třech barev a to Bay dun(pískový až hnědý), Red Dun(červený) a grullo, black Dun, blue Dun.
-Buckskin--Dark Buckskin--cream buckskin--Bay Dun-


Palomino

25. května 2014 v 14:41 | Mazel
Palomino neboli žluťák. Srst je v různých odstínech žluté barvy, ohon, hříva a spodky končetin jsou vždy stejné, bílé nebo krémové barvy. Kůže na hlavě je šedě pigmentovaná ne černá.
Druhy: čokoládový žluťák, tmavý žluťák, žluťák, zlatý žluťák, světlý žluťák,

-Palomino--Isabela-


-Zlatý palomino-


-Tmavý palomino-Chestnut

25. května 2014 v 14:31 | Mazel
U ryzáka spatříme vždy po celém těle červenou-rezavou barvu různých odstínů. Spodky nohou, hříva a ohon jsou vždy stejné barvy maximálně světlejší, ale nikdy ne černé! V tom se liší od hnědáka.
Druhy: černý ryzák, játrový ryzák, tmavý ryzák, červený ryzák, ryzák, světlý ryzák, zlatý ryzák, medový ryzák, světlohřívý ryzák.
-Ryzák-


- Světlohřivý ryzák -


-Červený ryzák-


-Tmavý ryzák-


-Játrový ryzák-


-černý ryzák-